Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 25 d.


Komentarai
Socialinis ar socialistinis teisingumas?
Prieš porą mėnesių Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pasidalijus mintimis apie gyvulių ūkį, iš knygynų iššluotas George’o Orwello „Gyvulių ūkis“. Bet lygiai taip pat reikėtų perskaityti kitą šio autoriaus knygą – „1984“ – ir atkreipti dėmesį į joje vartojamą naujakalbę. Tai gera proga susimąstyti, kokią įtaką mąstymui turi žodžiai.
The Economist
EMIGRACIJA
Vyriausiasis rangovas: ar teismai leis Donaldui Trumpui pastatyti žadėtą sieną?
Net jei prezidentui būtų leista tai padaryti, pasienio aptvėrimas neišspręs pasienio problemų
The Economist
TECHNOLOGIJOS IR POLITIKA
Puslaidininkių pramonė ir globalizacijos galia
Supervalstybių politika gali pradėti viską griauti
Komentarai
Piliečio alga – misija (ne)įmanoma
Nepaisant regione tvyrančio euroskepticizmo, Lietuvos gyventojai yra vieni optimistiškiausių europiečių Europos Sąjungos atžvilgiu. Vos keletui ekspertų ir nevyriausybinių organizacijų pradėjus kalbėti apie naują šiuolaikinių skurdo ir atskirties problemų sprendimo būdą – vadinamąsias bazines pajamas, mūsų visuomenė jau palankiausiai regione vertina šią gana teorinę naujovę.
Aktualijos
ANTISEMITIZMAS
Pasaulyje auganti neapykanta daugeliui žydų kelia nerimą
JAV ir Europoje neapykanta žydams nuolat keičiasi. Bet blogis niekur nedingsta.
Komentarai
XXI amžiaus prekybos karai?
Po 1945 m. susiformavusiai tarptautinės prekybos sistemai, kuriai būdinga ilgalaikė didesnio pasaulio prekybos liberalizavimo tendencija, šiandien gresia išbandymas, kokio ji nepatyrė ilgus dešimtmečius. Ypač po to, kai JAV prezidento D. Trumpo administracija įvedė bendruosius nediskriminacinius importo, visų pirma – iš Kinijos, muitų tarifus.
Aktualijos
R. Raudas: „Populistai kalba lozungais, o ne argumentais“
Populizmas yra kaip tuberkuliozė: jo idėjas nešiojamės visi, bet ne visi jas įgyvendiname, mano vienas garsiausių Estijos rašytojų ir intelektualų, Talino universiteto profesorius Reinas Raudas. Kartu su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis svarstė apie tautinius grėblius – populizmo idėjas, ant kurių miname per kiekvienus rinkimus.
The Economist
Kodėl klesti ūkio darbininkų migracija
Priešiškumas migrantams auga, bet pagalbiniai darbininkai vis dar balsuoja kojomis
IQ Tema
Kaukių balius: prezidento rinkimai virsta vaizdinių ir asmenybių kova
Vis daugiau kandidatų siekia Lietuvos prezidento posto, tačiau anaiptol nėra aišku, kokio prezidento iš tiesų reikia šaliai
Aktualijos
Rinkimus keičia technologijos
Specialistai pastebi: pastarosios trys JAV prezidento rinkimų kampanijos keliasi į kibernetinę erdvę. Tai daro įtaką rinkėjų įsitraukimui ir kelia naujų iššūkių.
Komentarai
„Helsinkis 2“: grėsmė Baltijos šalims?
Ir vėl Helsinkis. Šiame mieste 1975 m. Vakarų ir sovietinio bloko valstybės pasirašė Helsinkio baigiamąjį aktą. Daugelis politikų ir politologų šį aktą vadina Antrojo pasaulinio karo pabaiga ir naujosios pasaulio tvarkos įtvirtinimu.
The Economist
Šalys vienijasi, siekdamos gelbėti liberaliąją tvarką nuo Donaldo Trumpo
JAV traukiantis iš pasaulio lyderės pozicijų, bendraminčiai buriasi į koalicijas ir bando riboti žalą
Kava su IQ
R. Kessleris: „Esu beveik įsitikinęs, kad D. Trumpas bus perrinktas.“
Donaldas Trumpas – blogiausias prezidentas Amerikos istorijoje? Žurnalistas ir 21 knygos apie JAV sugumo tarnybas bei Baltuosius rūmus autorius Ronaldas Kessleris mano kitaip. Interviu IQ apžvalgininkei Ievai Žvinakytei jis teigė, jog D. Trumpo charakteris neturėtų užgožti jo vykdomos politikos bei konkrečių pasiekimų. R. Kessleris šį rugsėjį dalyvaus metinėje vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“.
ŽYMA
DONALDAS TRUMPAS